اخبار

نشست تخصصی «بررسی مسائل پیش روی مشاوره و روان‌شناسی» برگزار شد

سلسله نشست‌های تخصصی انجمن مشاوره ایران با حضور مشاوران و روان‌شناسان کشور با عنوان «بررسی مسائل پیش روی مشاوره و روان‌شناسی» برگزارشد.
نشست تخصصی «بررسی مسائل پیش روی مشاوره و روان‌شناسی» برگزار شد
در این نشست تخصصی که در روز سه‌شنبه، ۳۰ خردادماه ۱۳۹۶(برابر با ۲۵ رمضان) در محل دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد عباسعلی الهیاری، رئیس سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران، حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی،مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش و دیگر نمایندگان دستگاهها و سازمان‌های از جمله سازمان بهزیستی، قوه قضاییه، نیروی انتظامی، شهرداری به همراه تعدادی از اعضای شورای مرکزی سازمان نظام و اعضای هیات علمی دانشگاهها حضور داشتند که به بیان دیدگاهها و تبادل نظر پرداختند.

مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در سخنان خود به بررسی چالش‌های مشاوره و روان‌شناسی در این سازمان پرداخت که یکی از مهمترین این چالش‌ها را کمبود حدود ۳۰ هزار نیروی متخصص مشاور در مدارس و یا غیر مرتبط بودن رشته تحصیلی تعدادی از مشاوران مدارس برشمرد.

در ادامه مهدی امیری، معاون اداره کل سلامت شهرداری تهران به چالش‌ها و مطالبات این نهاد از مشاوران پرداخت و گفت: حضور نیروهای متخصص در امر مشاوره در خانه‌های سلامت یک ضرورت است که در حال حاضر در این حوزه کاستی‌هایی وجود دارد.

احمد خاکی، مشاور مدیرکل سازمان بهزیستی استان تهران نیز به حوزه‌های کمتر مورد توجه قرار گرفته اشاره کرد و مطالبات سازمانی خود را مطرح کرد.
سپس سرهنگ حمیدی‌فر، مدیرکل مددکاری و مشاوره نیروی انتظامی به ضرورت توجه مشاوران و دست‌اندرکاران حوزه سلامت به مسئله پیشگیری اشاره و راهکارهای خود را ارائه کرد.
خانم زمانپور، رئیس اداره اجتماعی و مدیریت افکار عمومی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه به ضرورت به کارگیری نیروهای مشاور متخصص و مجرب در این قوه اشاره کرد و در پایان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های مختلف نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه دادند و به نیاز کشور به مشاور و روان‌شناس تاکید کردند.

برچسب‌ها

احسان اخوان سلماسی

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close