روانشناسی و مشاوره

تاثیر گفتگوی صمیمانه با همسر در استحکام زندگی مشترک

تاثیر مثبت گفتگوی صمیمانه با همسر در زندگی

وقت گذاشتن برای همسر و گفتگوی صمیمانه با وی یکی از موارد ایجاد صمیمیت میان شما و همسرتان است.

مشورت کردن در کارها، برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف زندگی مشترک، گوش دادن به صحبت های همسرتان، هرچند که مخالف نظر شما باشد از جمله نکات کلیدی برای جذب همسر محسوب می شود.

استفاده از کلمات و جملات مناسب در گفتگو باعث استحکام زندگی مشترک خواهد شد.

یکی از روش‌های بیان احساسات و عشق نسبت به همسر،بیان کلمات و جملات محبت آمیز و عاشقانه در گفتار با همسر است که نباید نقش این کلمات را در تقویت صمیمیت کمرنگ دانست.

 

تاثیر گفتگوی صمیمانه با همسر در استحکام زندگی مشترک
تاثیر گفتگوی صمیمانه با همسر در استحکام زندگی مشترک

 

استفاده از کلمات تایید کننده، به معنای ابراز رضایت از رفتار و گفتار طرف مقابل است و این کار به دو شکل تایید مستقیم آن رفتار و یا غیر مستقیم که به صورت بازگو کردن نکات مثبت فرد است، انجام می شود.

استفاده از کلمات عاشقانه مانند جمله دوستت دارم و همچنین بکارگیری کلمات دلگرم کننده که به خصوص در هنگام سختی ها و مشکلات بکار رود می تواند باعث افزایش امید و اعتماد به نفس شخص شود.

هرگز نسبت به همسر خود حتی به شوخی نیز کلمات تحقیر کننده را بکار نبرید به خصوص در جمع دیگران، زیرا موجب شکسته شدن غرور و شخصیت او خواهد شد و ممکن است تا سالیان طولانی نیز آن را بخاطر بسپارد.

گفتگو با یک مکالمه طولانی, هنری است که گاهی اوقات با جر و بحث‏های بیهوده قطع می‏شود، تصریح کرد: همان گونه که ارتباط میان زوجین مهم‏ترین اساس زندگی است، مشاجره و بکارگیری کلمات ناشایست و توهین آمیز نیز عامل تخریب آن است.

در این شرایط هر یک از طرفین، خواسته دیگری را می‌داند و از این که آزادانه صحبت کرده، منظور یکدیگر را بفهمند و از کلمات محبت آمیز استفاده کنند، لذت می‏ برند.

گردآوری: روانشناسی ایران

برچسب‌ها

احسان اخوان سلماسی

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی، کارشناس مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانشگاه رضوی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بخوانید

Close
Close